РАСІЯ БЕЗ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ…

Абсурдна заява «історика» путіна зроблена у далекому 2010 році про те, що росія перемогла у Другій світовій, навіть якби Україна не входила до складу СРСР, «бо ми – країна переможців», м’яко кажучи, здивувала істориків і всіх розсудливих людей. Але поки вони здивовано знизували плечима або крутили пальцем біля скроні, російська пропаганда обставила все так, що висловлювання прем’єра Пу… стало наступною цеглиною у фундаменті міфу про «велич і непереможність російського народу».

Насправді треба пам’ятати, що внесок у ту перемогу зробили всі республіки СРСР, а також західні союзники Сталіна. І випинання когось є не лише неповагою до них, а й спробою зменшити їхню роль у війні. Щодо України краще за будь-якого політика скажуть історичні факти. З перших днів війни до жовтня 1944 року, на території України велися бойові дії. Завдяки мужності радянських солдатів, в Україні було зірвано план «бліц-кригу». Більше того, російські історики визнають, що однією з головних помилок Гітлера в 1942 р, був наступ не на Москву, а завдання головного удару по Україні і в південно-східному напрямку.

Не слід забувати, що у Червоній армії служили понад 7 млн. українців, 2,5 млн. отримали медалі та ордени за заслуги у війні. У військах чотирьох українських фронтів українці становили 60-80%, відповідно брали найактивнішу участь у визволенні України від нацистів. Полководці-уродженці України у період Другої світової війни командували кількома фронтами та безпосередньо сприяли розвитку військового мистецтва.

За заслуги у війні 2072 українця стали Героями Радянського Союзу, 32 – двічі Героями, а знаменитий український льотчик-винищувач Іван Кожедуб був удостоєний цієї честі тричі.

Великий внесок у перемогу зробили й українські вчені. Група фахівців на чолі з Євгеном Патоном розробила метод дугового автоматичного електрозварювання корпусів танків Т-34, шов, що виявився міцнішим за саму броню. У 1941 р. з України вивезли у глибокий тил 550 заводів, 30 тис. тракторів та 125 млн пудів зерна, 6 млн голів худоби. Все це активно використовувалося на користь військової кампанії. Внесок України у розгром наци-фашизму загальновизнаний світовою спільнотою: вона стала однією з держав-засновників ООН.

Ніхто з поважних політиків чи істориків України ніколи не намагався випинати внесок українського народу в перемогу над нацизмом і фашизмом за рахунок інших членів Антигітлерівської коаліції.

Володимир ГІНДА, для «Української лінії»