ЩЕ РАЗ ПРО УКРАДЕНІ СИМВОЛИ…

Вивчаючи питання про державні символи росії, можна дійти одного досить невтішного прогнозу, держава, що користується вкраденими або висловлюючись більш політкоректно, позиченими емблемами, приречена на загибель або розпад. Це кому як подобається.

Щоб зробити такий досить несподіваний прогноз, не треба бути «бабою Вангою». Варто лише проаналізувати появу того чи іншого символу на гербі Російської Федерації. Так після падіння Візантії в 1453 Москва, керуючись своїм особливим розумінням наступності, незаконно привласнила собі двоголового орла, який до того ж ніколи не був державним гербом Візантії, існуючи таким собі неофіційним символом цієї країни.

Для більшої переконливості та войовничості у відстоювання віри православної, московити вибрали собі як головний національний символ Георгія Побідоносця, який не мав жодного відношення ні до Русі, ні до Москви, на гербі якої він був зображений. Адже святий Георгій жив і робив свої діяння, коли Москви не було і близько.

Треба сказати, що все зрозуміло і із зображенням на гербі Росії трьох корон. За однією з версій, вони мають символізувати єдність трьох влад: виконавчої, законодавчої, судової. Але, з іншого боку, корона є символом монархії, а Росія, за Конституцією, є президентською республікою. Та у всьому світі вже давно всім відомо, що всі правителі на Росії, починаючи від Петра І до путіна, сприймаються виключно як царі.

До цього державного єралаша можна було додати ще й російський триколор, що виконує роль такого собі офіційного прапора, який при ретельному розгляді виявиться чи то реплікою, чи то рімейком голландського прапора. Щоб переконатися в цьому, рекомендуємо погортати книгу російського дослідника Олексія Басова «Історія військово-морських прапорів», де він, посилаючись на російського історика військово-морського флоту генерала флотських штурманів Феодосія Веселаго, який жив у ХІХ столітті, цілком аргументовано допускає, що московити, не мудруючи лукаво просто позичили в голландців їхній прапор.

Підсумовуючи вищевикладене, можна сказати, що країна, яка на головному офіційному державному символі – гербі, не має жодного споконвічно національного елементу або, як люблять говорити росіяни, духовного скрєпа, – приречена на розпад.