ТАНК Т-34/85 – ГОРДІСТЬ АМЕРИКАНСЬКОГО…

ВІЙСЬКОВО-ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ!

Для громадян, колишнього Радянського Союзу та народонаселення нинішньої, накачаною агресивною імперською пропагандою, Росії середній танк Т-34 не просто символ перемоги та могутності радянської зброї, а щось легендарно більше. Навіть бабусі, після вдалого походу до сміттєвого баку за черговою прострочкою, розкажуть вам про найкращий у світі танк. Адже вони уважно дивилися телевізор, а там танкісти Івушкін і Найдєнов, ну ті, що «живуть» у військово-фантастично-пригодницьких бойовиках «Т-34» і «Білий тигр» досить вправно громлять хвалені німецькі танки саме на легендарних «тридцятьчетвірках»».

Але залишимо російських бабусь у спокої, адже їм треба якось до наступної прострочки дожити. А ось адептам «російського світу», любителям усяких там переможних гасел типу «Спасибо дєду за побєду!», а також диванним експертам секти «аналоговнєт», скажимо, що якби не «грьобані піндоси» або по-старорежимному просто «янкі», то танк Т-34/85, зразка 1944 року, так би і залишився на папері!

Не витрачатимемо ні часу, ні здоров’я на суперечки та дискусії. Наведемо просто залізобетонні, а в нашому випадку броньові аргументи. Отже, головним легуючим елементом броньової сталі танка Т-34/85 був нікель. І на одну тонну броні його витрачалося лише 24 кг. Але його у СРСР не було. Тому США та Велика Британія відправили понад 26 тон нікелю, що дозволило одягнути у якісну броню 45 тис. радянських танків. Для виготовлення броні був потрібен ще й молібден. Це такий собі м’який пластичний блискучий перехідний метал сріблясто-білого кольору, якого і потрібно було всього нічого, але без нього броня танка не виходила! Як завжди врятували американці. Вони надіслали майже 17 тисяч молібденового концентрату, що повністю перекрило потреби всього танкобудування СРСР! Як там кажуть? “Дрібниця, але приємно…”.

Тепер згадаємо про іншу «дрібницю». Це гумовий бандаж, який обрамляє по зовнішньому діаметру опорні ковзанки танка. Без цього самого бандажа підвіска та елементи трансмісії просто б відлітали на раз! А знерухомлений танк, як ви розумієте – прекрасна мішень на полі бою. Так ось гума для опорних котків виготовлялася з американського каучуку.

Далі звернемо свій погляд на довгоствольну гармату «тридцятьчетвірки». Унікальне обладнання, поставлене американсько-радянськими союзниками, дозволило виготовити ствол завдовжки понад 4,6 м у кількості 26 тисяч штук. Однак, щоб розмістити потужну гармату потрібно було збільшити вежу танка, а для цього відповідно і її погонів. Погон – це така опорна кільцева деталь, де башта обертається у корпусі танка. Для цього ті самі американці поставили величезні карусельні верстати, які здатні були розточити погон такого діаметра і нарізати вінець.

Ну, ось, мабуть, і все. Решта там по дрібницях. Якісь свердла, фрези, різці для обробки броньової сталі. А ще переговорні танкові пристрої, латунь, ну та, що для виготовлення гільз для снарядів, а ще порох, а ще…