ЯЙЦЯ ФАБЕРЖЕ (ВСМЯТКУ)

Російські адмірали, контр-адмірали, каперанги, кавторанги та інші мешканці яранги, мічмани, старшини, матроси, портоси, атоси, араміси і дармоїди, ой, дартаньяни хренові!

Звертаюся до вас мовою міжемоційного узагальнення, хоча ви, здається, залишили від неї лише вигуки і розділові знаки, решта – суцільні мати.

Ну, ви й відмочили! Ми ж стріляли холостими. І якщо вже зовсім відверто: по-тихому «глушили» кефаль до настання сезону нересту. А ви з переляку пожежу влаштували на «Москві», кінгстони відкрили… Ну, пожартували ми трішки, з ким не буває. Нервові ви якісь стали зі своєю «спецоперацією». Воювали б собі по-людськи, дивись, до Великодня вже б усі по хатах паски їли. А так – до краба на святковий стіл на День Пообідати! До речі, ваш зомбоящик, як завжди піднесено-істерично, повідомив про те, що «Москва» знищила дві українські крилаті ракети нового покоління «Нептун». І вперше не збрехав, ну майже не збрехав, за винятком того, хто і кого знищив…

І взагалі, що ж ви в кожній військовій кампанії, а то й просто розваги заради топите найкращі судна – так недалеко і до Судного Дня вашого флоту! Особливо епічно у вас виходить з броненосцями і крейсерами: то нещасний, але до самої капітанської рубки патріотичний «Варяг», то «непотопляємий», але погано тримаючий хвилю «Петропавловськ», то страшний, але зовсім не фартовий крейсер «Москва». Та що там дріб’язатися – ви ось підводний атомохід «Московський комсомолець» на дно пустили, слідом за комсомолом… Десовєтизація російською.

Воно зрозуміло: руському море по коліно, але все ж таки якось бережливіше треба до природи ставитися – скоро остова ваших надводних і підводних флагманів утворять суцільний кораловий риф і унеможливлять світове судноплавство.

На ваших численних переможних парадах звучать бравурні марші та мілітаристські пісні 30-50-х років типу «Все вище, і вище, і вище…» Вражає! «Сталінських соколів», які справді вміли битися, змінили потішні «Російські витязі», що вражають уяву палких дам бальзаківського віку на авіашоу та салонах.

Кажете, у вас Су-57 – “аналоговнєт”? А що ж він так боягузливо скидає ракети, щойно відірвавшись від рідної злітної смуги? Ви так любите дражнити країни НАТО, залітаючи в їх повітряний простір. Україна ще не в НАТО, то ласкаво просимо. Боїтеся? Отож і воно. Наскребли на пару «пробників» і трясетеся над ними – на більше вже ніхто комплектуючих не поставить із «загниваючого» Заходу!

У вас взагалі найкраще з потішними військами виходить ще з часів Петра І. Он кишенькова армія Кадирова – зграя фотогенічних обманців, які обожнюють натурні сцени десь у Білорусі та інших безпечних місцях і схильні видавати їх за «розпечені точки» планети. Якщо сам «дон» любить позувати в бункері «під Києвом», то чому іншим не можна? А що обіцяний Київ двічі не взяли, то їм з одного-двох разів просто не цікаво – не встигають селфі наробити. І взагалі: кадировці – це росгвардія (!), вони більше люблять не захищати, а «зачищати»: ну, там мирне населення катувати і лякати, грабувати. Навіть сільгосптехніку потягли додому, «механізатори широкого профілю» такі собі!

Співаєте «Броня крепка и танки наши быстры!» Ага! Як шкаралупа від яєць Фаберже. Стукнеш по танку «Стугною» – вежа відразу набік, наче безкозирка матросика, що бражки перебрав.

До речі, це, чи не ваш бронепоїзд іржавіє на запасній дорозі? Уся пара – і в гудок! Реанімуйте, як останній аргумент королів. А чого? Трохи підлампічити, підфарбувати, дров з вугіллям завантажити, трилінійок з «максимами» та інше «імпортозаміщення» по засіках і закромах батьківщини наскрести і можна не лише Україну вздовж і впоперек «звільняти», а й усю «Євразію від Владивостока до Лісабона» (останній неологізм від демократизатора Медведєва з бодуна!) «денацифікувати».

Шумно, димно, з вітерцем! Ілон Маск уже трубу для прискорення вашого паровоза придумав – гіперлуп-відлуп називається. Від Тихоокеанського до Атлантичного узбережжя – за три години – тільки кущі мерехтять! Що? Після запровадження санкцій металу на рейки не вистачає? Так робіть як у старому анекдоті: переставляйте задні вперед!

Пішли чутки, ніби Росія по всьому світу скуповує шапки-вушанки, а половина ВПК переведена на випуск цих самих головних уборів. Це щоб Україну, а потім і країни НАТО закидати шапками. Та ось невдача: імпортні швейні машинки стали ламатися, а лагодити нічим. А руками багато не нашиєш. Доведеться переможними чепчиками з ліфчиками на додачу закидати ненависне «вороже оточення». Уууух, жах, що буде!

Російські імператори дарували своїм вінценосним дружинам яйця Фаберже. Сьогодні символи маскулінності – просто “міцні яйця”! Оскільки у нинішнього некоронованого російського імператорчика з наполеонівськими замашками не зрослося зі росточком, то і яйця йому під стать. Як і в його генералів та радників. І тут ніякі прикраси на кшталт медалек не допоможуть. «Король» голий виявився! І весь світ це побачив. Та ще й чоловіча гідність під ефемерною «сукнею короля» – зовсім, вибачте, – не «фаберже»! А це вже повне фіаско!

Алекс ЛІ, для «Украинской линии»