Готуємо масштабний План відновлення України після війни

Президент Володимир Зеленський під час виступу на Міжнародній донорській конференції високого рівня на підтримку України у Варшаві заявив про необхідність міжнародного плану для відновлення країни.

«Ми вже готуємо масштабний План відновлення України після війни й потребуємо стратегічного міжнародного плану підтримки для України, який буде сучасним аналогом історичного Плану Маршалла. Це гроші, це технології, фахівці й можливості для зростання, що необхідні для повернення безпечного життя, для модернізації і соціального розвитку», – сказав президент.

За його словами, це будуть інвестиції у стабільність «усього центру та сходу Європи».

«Відновлення України зараз має стати таким же історичним прикладом для нашого часу й майбутнього, яким свого часу стало відновлення європейських країн після Другої світової війни. І такі інвестиції вільного світу, якщо вони будуть швидкими, якщо вони будуть достатніми, означатимуть, що мільйони наших людей, які стали вимушеними переселенцями через цю війну, зможуть повернутися додому», – додав президент.

За його словами, влада України пропонує партнерам взяти шефство над тими регіонами, над містами і галузями України, які постраждали від розв’язаної Росією війни.

«Взяти шефство, щоб разом з нами забезпечити повноцінне відновлення цих регіонів, наших міст, містечок і галузей. Такий проєкт шефства може створити новий і так само історичний приклад взаємодії й партнерства між державами вільного світу, між регіонами, містами й компаніями Європи та демократичних країн», – заявив голова держави.

Він додав, що потрібен швидкий рух України у Європейський союз через статус кандидата, «який має бути наданий саме зараз – в умовах війни, у межах спеціальної скороченої процедури набуття членства в ЄС».

«Бо ця війна Росії проти України планувалася як прелюдія до удару по об’єднаній Європі. Більше об’єднання – це потужна відповідь. І тому членство України у Європейському союзі має бути абсолютною реальністю. Не просто обіцянками, не просто перспективою, а практичними кроками. Я знаю, що ми до цих кроків готові. І ви також це знаєте. І впевнений, що більшість із вас, європейських лідерів, також до цього готові», – сказав Зеленський.

Президент України оголосив про запуск платформи United24, через яку люди з усього світу зможуть зробити фінансові пожертви на підтримку України.

«Кожен може зробити пожертву в один клік із будь-якої країни. Це можуть бути як окремі свідомі громадяни, підприємці, так і великі технологічні корпорації. Ми щодня б’ємося з ворогом, виборюючи цінності свободи та демократії, і United24 стане саме тим цифровим сервісом, який об’єднає весь цивілізований світ задля підтримки України».

У Офісі президента наголошують, що отримана через платформу фінансова допомога розподілятиметься за трьома напрямками:

  • оборона та розмінування
  • гуманітарна й медична допомога
  • відбудова України

«Усі кошти спрямовуватимуться на рахунки Національного банку України, закріплені за профільними міністерствами. Звітність про збір коштів надаватиметься НБУ кожні 24 години. Про призначення та розподіл коштів міністерства звітуватимуть раз на тиждень».

Кабінет міністрів 3 травня затвердив положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку України United24. 5 травня Велика Британія повідомила, що виділить ще 45 мільйонів фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу Україні.