«ІСТОРИК» Пу… ПРО ПЕРЕМОГУ І ЛЕНД-ЛІЗ

У 2010 році перебуваючи на посаді прем’єра Росії, путін вкинув у маси міф про те, що нібито СРСР виграв би війну над нацистською Німеччиною без постачання озброєння та продовольства із Заходу. Гіпотетично такий варіант можливий, але тоді загинуло б у рази більше людей, і війна тривала значно довше. Хоча враховуючи, як путінська росія веде війну в Україні, життя людей для неї нічого не варте. Не спростовуватимемо абсурдність тверджень «історика» путіна, а просто наведемо суху статистику, і кожна людина, яка думає, зможе сама зробити висновки.

Отже: постачання вибухових речовин СРСР у роки війни по ленд-лізу досягало 53% від загального обсягу радянського виробництва, промислового алюмінію – 55%, міді – близько 82,5%. СРСР отримав 409,5 тис. автомобілів, що у 1,5 рази перевищувало власне виробництво у роки війни. Наприклад, 20 тис. реактивних мінометів «Катюші» було встановлено на шасі «Студебеккерів», а на шасі радянських ЗІС-6 лише 600 штук! Завдяки тим самим американцям, радянські солдати отримали понад 7 тис. БТРів, а раніше не мали жодного.

Також СРСР отримав від союзників значне постачання продовольства. На знамениту американську тушонку припадало 82% загального союзного виробництва, на цукор – 30% від споживання. Цей список можна продовжити.

Ну, і краще від усіх роль ленд-лізу у війні охарактеризував сам Сталін 30 листопада 1943 року на урочистому обіді на честь Дня народження прем’єра Великобританії У. Черчілля в Тегерані. Розсипаючись у компліментах своїм союзникам, він констатував: Сполучені Штати – це країна машин. Без цих машин, отриманих за ленд-лізом, ми програли б цю війну».

Володимир ГІНДА, для «Української лінії»