ВООЗ фіксує

Всесвітня організація охорони здоров’я зафіксувала 64 атаки на медичні установи в Україні з часу повномасштабного вторгнення Росії, повідомила ВООЗ у своєму прес-релізі, дані в якому актуалізовані станом на 22 березня.

Організація підтверджує 15 смертей і 37 поранень унаслідок цих атак і «найрішучіше засуджує ці напади».

«Напади на охорону здоров’я є порушенням міжнародного гуманітарного права, а також тривожно поширеною тактикою війни – вони руйнують критичну інфраструктуру, але, що ще гірше, вони руйнують надію, – сказав д-р Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні. – Вони позбавляють і без того вразливих людей турботи, яка часто є питанням життя чи смерті. Медзаклади і медпрацівники не є – і ніколи не повинні бути – мішенню».

Близько 1000 медичних закладів знаходяться поблизу ліній конфлікту або перебувають у змінених зонах контролю. Наслідок цього – обмежений доступ або відсутність доступу до ліків, закладів та медичних працівників – означає, що лікування хронічних захворювань майже припинилося.

Держсекретар США Ентоні Блінкен і – окремо від нього – голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель – 17 березня звинуватили Росію у скоєнні воєнних злочинів в Україні.