Ні, тому що – ні!

Міністерство закордонних справ Румунії відреагувало на заяву міністра закордонних справ РФ С. Лаврова від 20 січня 2022 року щодо вимоги РФ вивести всі підрозділи НАТО із території Болгарії та Румунії. У прес-службі відомства заявили, що вважають подібні вимоги «недоречними та безпідставними», а також наголосили, що присутність сил НАТО в союзних державах – це оборонна реакція на дедалі агресивнішу поведінку самої РФ, «особливо з 2014 року, коли українська територія Криму була незаконно окупована Росією».

Також у румунському МЗС заявили, що пропозиція РФ скоротити сили НАТО у країнах, що приєдналися до Альянсу після 1997 року, вже була раніше відхилена під час переговорів. Союзники будуть і надалі продовжувати свою політику зміцнення колективної оборони, у т.ч. через присутність союзних військ на території східних країн-членів НАТО. У той же час, Румунія висловлює сподівання, що процес відкритого діалогу з РФ протягом цього періоду триватиме і призведе до деескалації безпекової ситуації всього євроатлантичного регіону.

21.01.2022 міністр закордонних справ Румунії Б. Ауреску заявив, що посилення присутності НАТО на Східному фланзі має відбутися якнайшвидше і привітав нещодавні заяви США та Франції про намір розмістити війська в Румунії, як частину стримування та оборони союзників. У даному контексті, президент Румунії К. Йоханніс скликав засідання Вищої ради національної оборони, що заплановано на 26.01.2022.

Теми порядку денного включають: ситуацію з безпекою в Чорному морі та Східному фланзі НАТО; заходи щодо розвитку спроможності реагувати на нові виклики безпеки та підвищення режиму колективної стійкості.

Василь ТРОПІНІН