EN UK RU

AUKUS

Президент США Джо Байден днями виступив із промовою щодо створення оборонного альянсу з Австралією і Британією. Поставка атомних підводних човнів Австралії стане першою ініціативою AUKUS.

Президент США Джо Байден, прем’єр-міністри Австралії Скотт Моррісон і Великої Британії Борис Джонсон оголосили про створення нового тристороннього партнерства в області безпеки – AUKUS. «Хоча партнерство Австралії, Британії і США – AUKUS – звучить дивно з усіма цими абревіатурами, але це добре. Наші країни оновлять і зміцнять загальну здатність протистояти загрозам XXI століття так само, як ми це робили в ХХ столітті: разом», – сказав Байден, презентуючи новий альянс.

На думку лідерів, AUKUS допоможе захистити інтереси цих країн в Індо-Тихоокеанському регіоні і дозволить Австралії вперше побудувати атомні підводні човни, відмовившись від закупівлі підводних човнів у Франції.

«Першою великою ініціативою AUKUS стане поставка атомного підводного флоту для Австралії. Протягом наступних 18 місяців ми будемо працювати разом, щоб визначити найкращий шлях для досягнення цієї мети. Ми маємо намір побудувати ці підводні човни в Аделаїді (Австралія) в тісній співпраці зі Сполученим Королівством та Сполученими Штатами», – заявив Моррісон.

Він підкреслив, що Австралія не прагне отримати ядерну зброю або створити громадянський ядерний потенціал.

«Підводні човни, про які йде мова, будуть оснащені ядерними реакторами, а не озброєні ядерною зброєю. І наша робота буде повністю відповідати нашим зобов’язанням щодо нерозповсюдження», – додав Борис Джонсон.

Джо Байден зазначив, що це підводні човни зі звичайним озброєнням, які працюють на ядерних реакторах.

«Ця технологія доведена. Це безпечно», – заявив президент США.

Борис ШРАМКО

EN UK RU