По формі та по суті

Під час засідання уряду Румунії 11 серпня 2021 року затверджено Військову стратегію Румунії на 2021-2024 роки. Документ формулює ризики та загрози у військовій площині, відображає завдання та цілі в сфері посилення безпеки та обороноздатності країни, а також визначає пріоритетним партнерство із США, ЄС та НАТО.

У Стратегії наголошується на необхідності впровадження інноваційних технологій, вдосконалення системи командування та управління, підвищення рівня оперативності військових підрозділів, модернізації системи військової освіти та військово-медичної системи, оновлення юридичної бази тощо.

На цьому засіданні також ухвалено рішення про збільшення кількості іноземних працівників з країн, що не є членами ЄС, які зможуть працевлаштуватись на території Румунії. Відповідно до ухваленого рішення, на території Румунії зможуть працевлаштуватися близько 50 тис. іноземних громадян.

Слід зазначити, що у травні 2021 року в Румунії налічувалось 160 тис. вакантних робочих місць. В свою чергу, у першому півріччі 2021 року Генеральним інспекторатом з питань міграції було видано 17 тис. дозволів на працевлаштування в Румунії.

Анна ЯВОРСЬКА