EN UK RU

Фронт плюс

Експерти Польського інституту міжнародних відносин проаналізували російсько-білоруські відносини, вказавши, що після посилення Росією впливу у військовій сфері активізується її діяльність з метою збільшення залежності Білорусі у політичному та економічному вимірах.

Окрім цього, вони припускають, що Кремль також захоче вплинути на можливі системні зміни в Білорусі, а його основною метою може стати посилення політичних позицій та свободи дій для проросійських організацій та партій у Білорусі. За висновками експертів Польського інституту міжнародних відносин, поглиблення білорусько-російської інтеграції та посилення військової присутності РФ в Білорусі погіршить безпекову ситуацію у східноєвропейському регіоні та спонукатиме відповідну реакцію НАТО.

В свою чергу, повідомлення про поглиблення співпраці між спецслужбами обох країн, поставить додаткові завдання для розвідувальних та контррозвідувальних органів країн ЄС, особливо Польщі та Литви, де проживає найчисельніша білоруська діаспора. Також наголошується, що РФ використовуватиме Білорусь для проведення дезінформаційних кампаній (наприклад, в області історичної політики), які будуть спрямовані в тому числі на країни ЄС, насамперед на Польщу.

EN UK RU