Брак рук

Наприкінці травня 2021 року заступниця міністра розвитку, праці й технологій Республіки Польща (РП) Івона Міхалек повідомила, що уряд має намір полегшити іноземним працівникам приїзд до своєї країни, особливо це питання важливе для тих галузей, де бракує робочих рук.

За словами високопосадовця, нині у країні фіксується значна потреба у працівниках з-за кордону. Причому йдеться не лише про такі традиційні сфери як-то будівництво чи торгівля. Серйозність ситуації очевидна, адже, навіть Національний план реконструкції передбачає, зокрема, сприяння працевлаштуванню іноземців, що має заповнити дефіцит робочої сили на польському ринку праці.

У контексті цього влада РП має посилити роль центрів зайнятості у процесі видачі дозволів на роботу іноземцям, скоротити час, необхідний для отримання такого дозволу та скасувати низку бюрократичних формальностей. Окрім того, процедури, пов’язані з отриманням дозволу на роботу для іноземців, будуть повністю автоматизовані. Одночасно ведеться робота над розробкою нової міграційної політики країни.

Олександра ЄФИМЕНКО