З грошима на виїзд

За повідомленням Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь, з 1-го червня 2021 року у Гомельській (межує з Україною напроти ділянок Чернігівського та Житомирського прикордонних загонів) та Гродненській (на кордоні з Литвою та Польщею) областях вводиться місцевий збір за перетин державного кордону на виїзд з РБ у розмірі 29 біл. руб. (318 грн).

Сплата місцевого збору здійснюватиметься водієм транспортного засобу до перетину (у банківській установі) або при перетині державного кордону у пунктах пропуску. Документ, що підтверджуватиме сплату збору, надаватиметься в пунктах пропуску співробітникові органів прикордонної служби РБ, а при здійсненні у пункті пропуску прикордонного контролю митними органами – посадовій особі державної митної служби РБ. У документі, що підтверджуватиме сплату збору, вказуватиметься прізвище платника (найменування юридичної особи), сума і дата оплати, реєстраційний номер транспортного засобу, призначення платежу. У разі оплати через інтернет-банкінг, підтверджуючий документ про сплату збору надаватиметься у паперовому або електронному вигляді.

Прикордонним відомством РБ рекомендовано здійснювати оплату збору завчасно, оскільки в деяких пунктах пропуску відсутні умови для здійснення платежів. Також вказується, що завчасна оплата збору дозволить скоротити час перетину кордону.

Анна ЯВОРСЬКА