НЕ ВСЯК ТОЙ МИРОТВОРЕЦЬ!

Бачу ціль, не бачу перешкод! Так можна сьогодні визначити активність Росії у питанні отримання абсолютно нею ж керованими Колективними миротворчими силами Організації Договору про колективну безпеку (КМС ОДКБ) діючого нині сертифікату ООН на проведення миротворчих місій.

Саме 25 березня поточного року у режимі відео конференції відбулися консультації представників Секретаріату ОДКБ та експертів Департаменту операцій з підтримання миру секретаріату ООН.

У рамках цього заходу російська сторона ініціювала розгляд питання щодо покроковості проведення процедури сертифікації експертами ООН програм підготовки майбутнього «миротворчого контингенту ОДКБ» на базі Військового навчально-наукового центру Сухопутних військ «Общевойсковой ордена Жукова академии Вооруженных Сил Российской Федерации». Цікавили росіян і питання, що стосуються особливостей реєстрації зведених миротворчих формувань ОДКБ у загальній Системі готовності миротворчого потенціалу ООН (UN PCRS).

Результатом даного заходу представники ОДКБ зазначають «готовність» експертів з ООН до подальшої взаємодії у зазначених аспектах…

…«Миротворчість» – особливо значима для російської влади тема, тож для досягнення своєї мети Кремль також помітно активізує свою співпрацю з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) і, з огляду на останні події, 2021 року має чітко окреслений намір отримати і його сертифікати. В комплексі із евентуально сертифікованими підрозділами КМС ОДКБ останні, як і задумано, будуть абсолютно відповідати всім існуючим вимогам Організації Об’єднаних Націй для проведення миротворчих операцій (місій).

Чого, власне, прагнуть отримати «російські миротворці» від МКЧХ зрозуміти не складно. Залучення представників авторитетної міжнародної організації, скажімо, до викладення курсу занять з підрозділами КМС ОДКБ 100-відсотково забезпечать отримання їхніми військовослужбовцями-слухачами персональних сертифікатів «цивілізованого зразка». Таки це станеться вже у найближчій перспективі. Очікуємо підтвердження цього вже незабаром, адже 2021 року доступ працівників МКЧХ вже відкрито до місць дислокації підрозділів КМС ОДКБ. Як заявлено – «для проведення семінарів і занять з миротворчої тематики під час підготовки та проведення навчань «Непохитне братерство-2021» і «Взаємодія-2021».

Що ще проглядається на видимому горизонті? Розвиток безпосередніх контактів представників РФ у керівництві ОДКБ з керівництвом МКЧХ. Цьому точно сприятиме вже спланована Координаційна зустріч високого рівня ОДКБ та МКЧХ у Женеві на 14-18 червня 2021 року. Саме тут Росія не проґавить «витриману» можливість лобіювати «екологічну» сертифікацію своїх миротворців. Зайвою тут не стане і червнева Московська конференція з питань безпеки, де Президенту МКЧХ Петеру Мауреру «зовсім випадково» росіяни запропонували виступити головним модератором дискусій, більше того, також, напевно, випадково висловили готовність оплатити «гостьові» витрати всієї делегації «Червоного Хреста»…

Для «Української лінії» звучить це призивно, особливо, зважаючи на те, що росіяни очевидно збираються в рамках майбутньої конференції продавлювати участь своїх «сертифікованих» миротворців саме на пострадянському просторі, зокрема у ймовірній миротворчій місії на Сході України.

Ольга СУПРУНЕНКО,

спеціально для «UkrLine»