Австралія та Японія «+»

Австралія і Японія запровадили нові санкції через вторгнення Росії в Україну, повідомили представники влади двох країн.

Австралія внесла до чорного списку «російських пропагандистів і розповсюджувачів дезінформації». У цьому списку 22 особи, зокрема, під санкції потрапили головна редакторка російського державного телеканалу RT Маргарита Симоньян, телеведучі Тигран Кеосаян і Ольга Скабеєва. Загалом Австралія запровадила проти Росії близько 500 санкцій.

Крім цього, МЗС Австралії оголосило про нові санкції проти Білорусі: обмеження наклали на Олександра Лукашенка, його дружину Галину та сина Віктора.

«Уряд Білорусі на чолі з Лукашенком продовжує надавати стратегічну підтримку Росії та її збройним силам у їх нападі на суверенітет та територіальну цілісність України», – пояснила голова австралійського МЗС Маріс Пейн.

Японія ввела санкції проти 80 компаній і 25 фізосіб, у чорному списку опинилися речник президента Росії Дмитро Пєсков, його дружина Тетяна Навка та їхні діти Єлизавета і Микола. До списку також додані родичі секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева і першого заступника керівника адміністрації президента Росії Сергія Кирієнка.

У список компаній, проти яких запроваджені санкції, потрапили: Міаський автозавод, суднобудівний завод «Вимпел», Амурський суднобудівний завод, виробник електроніки «Байкал Електронікс», виробничий комплекс «ПО «Стрела», машинобудівний завод «Звезда» та інші. Загалом у чорному списку Японії 101 прізвище і 130 організацій із Росії.