Black Hawk+F-16

Black Hawk+F-16

Грудень, 2021 Off By admin

Міністр оборони Румунії В. Динку направив до національного парламенту подання щодо попереднього ухвалення рішення про закупівлю 32-х винищувачів F-16 у Норвегії та пакету послуг на технічне обслуговування літаків у США. Пропозиція передана на розгляд до парламентської комісії у справах оборони.

Попередня оціночна вартість літаків – 354 млн євро, окрім цього, 100 млн євро – логістичні послуги. Також передбачаються витрати на підготовку пілотів, модернізацію літаків та озброєння (F-16 були отриманні Норвегією від США в період 1980– 1983 рр.).

В Румунії наголошують, що рішення про закупівлю винищувачів F-16, у першу чергу, пов’язане з нестабільною безпековою ситуацією на східному фланзі НАТО та нарощуванням військової присутності РФ біля східних кордонів України.

За окремим повідомленням румунських ЗМІ, польська авіабудівна компанія PZL Mielec отримала замовлення від МВС Румунії на поставку шести вертольотів Black Hawk S-70M нового покоління. Замовлення стало результатом нещодавно підписаного чотирьохрічного контракту, згідно з яким до Румунії загалом будуть доставлені 12 вертольотів Black Hawk S-70M польського виробництва. Передбачається, що перші гвинтокрили Румунія отримає у 2023 році.

Борис ШРАМКО