Іскандер плюс

Головний редактор російського журналу «Національна оборона» І. Коротченко 6 грудня 2021 року заявив про те, що О. Лукашенко публічно окреслив низку нових ініціатив в області військового співробітництва з Російською Федерацією, у тому числі не виключив можливості, за певних обставин, розміщення російської ядерної зброї на території Республіки Білорусь. На його думку, мова йде про розміщення тактичної ядерної зброї та її носіїв, зокрема ОТРК «Іскандер-М», у відповідь на ймовірне розгортання елементів ядерної зброї НАТО на території Республіки Польща і, можливо, країн Балтійського регіону.

Відомо, що того ж дня О. Лукашенко висловився щодо неприпустимості виконання планів НАТО стосовно розширення блоку в регіоні не тільки для Росії, але й для Білорусі. Також він зазначив, що інформація про плани РФ щодо вторгнення в Україну не відповідає дійсності, а є елементом політичного тиску.

Відносно розробки нової Конституції Республіки Білорусь О. Лукашенко повідомив, що важливим чинником у цьому процесі є питання розподілу власних повноважень з метою запобігання зміни майбутнім президентом політичного курсу країни, зокрема вступу в НАТО та відмови від співпраці з Росією.

Юрій ШЕВЕЛЬОВ