Гібридні туристи

Гібридні туристи

10 Листопада, 2021 Off By admin

Восьмого листопада 2021 року у зв’язку із найбільш масштабною спробою силового перетину польсько-білоруського кордону нелегальними мігрантами в районі пункту пропуску «Кузница», відбулося засідання Бюро національної безпеки Республіки Польща.

В рамках цього зібрання заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації РП Б.Побожий та керівник Бюро національної безпеки П.Солох заявили, що найближчим часом прогнозується продовження спроб силового перетину польсько-білоруського кордону, у зв’язку з чим планується залучення додаткових сил та засобів з боку РП для охорони кордону. Крім цього П.Солох відмітив, що керівництво країни в постійному режимі веде переговори з арабськими країнами, звідки до Білорусі прибуває частина мігрантів та зазначив, що на нараді також розглядалися варіанти рішень відносно продовження надзвичайного стану, дія якого поки оголошена до 30 листопада 2021 року.

За оцінками польських правоохоронців, станом на 08.11.2021 на території Білорусі може перебувати від 12 до 15 тисяч нелегальних мігрантів, а безпосередньо на самому кордоні – до 4 тисяч мігрантів (тільки в районі пункту пропуска «Кузница» нині їх налічується близько 800 чоловік).

Варто зазначити, що на даному моменті польсько-білоруський кордон охороняють близько 4 500 прикордонників, понад 10 000 військових та кілька сотень поліцейських. З ранку 9 листопада 2021 року Польща на невизначений час призупинила пропускні операції в обох напрямках. Декілька сотень нелегальних мігрантів продовжують перебувати безпосередньо поблизу польського кордону, де облаштували тимчасовий табір.

Дмитро АНТОНОВИЧ