«Блакитна батьківщина»

Туреччина продовжує посилювати свій вплив у акваторії Егейського, Мармурового та Чорного морів в рамках доктрини «Блакитна батьківщина». З цією метою вона продовжує будувати оптоелектронні вежі (включає радар «Aselsan Serdar 7M», електрооптичну камеру та програмне забезпечення), що дозволять моніторити морську обстановку, зокрема, і в районі узбережжя Сочі.

На даний час, в рамках першого етапу реалізації «Радарної системи берегового спостереження» (SGRS), збудовано вже 13 таких веж (із 35-ти) для контролю над Егейським та Мармуровим морями, що забезпечує 40% покриття даного регіону. Також побудовано чотири операційні центри (з 11-ти). В подальшому, Туреччина планує продовжити розгортання вищевказаних систем для контролю щонайменше 50% акваторії Чорного моря.

Варто зазначити, що електрооптичні системи, які використовуються на вежах, здатні вдень виявляти ціль на відстані 12 морських миль (ідентифікувати з дистанції у вісім морських миль), вночі виявляти з 8 морських миль (ідентифікувати з дистанції чотирьох морських миль). Радари Aselsan Serdar 7M здатні виявляти ціль на відстані до 48 морських миль залежно від розташування станцій і висоти антени радара.

Борис ШРАМКО