Програма модернізації

Програма модернізації

4 Листопада, 2021 Off By admin

Міністр внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща М. Камінський повідомив про завершення робіт над новою Програмою модернізації служб, що підпорядковані МВС (Прикордонна охорона, Поліція, Державна пожежна охорона, Служба державної охорони).

Програма передбачає виділення на модернізацію всіх служб міністерства в 2022-2025 рр. понад 10 млрд злотих (66,3 млрд грн), з яких 4,4 млрд злотих (26,5 млрд грн) підуть на інвестиції і оснащення, 5,7 млрд злотих (37,8 млрд грн) – на підвищення грошового утримання і кадрового забезпечення. Зі слів міністра М. Камінського вищезгадана Програма проходить міжвідомчі консультації, вона має бути ухвалена до кінця року.

Програма передбачає підвищення грошового утримання для співробітників служб, що входять до складу МВС і А з 2022 на 677 злотих (4,5 тис. грн). Найбільше фінансування отримає поліція РП – 6,5 млрд злотих (43,1 млрд грн), впродовж 4-х років заплановано збільшення штатних одиниць на 7,5 тис., згодом кількість поліцейських має сягнути 110 тис. На Прикордонну Охорону РП для модернізації виділено 1,5 млрд злотих (9,9 млрд грн), в т. ч. для автоматизованої радарної системи спостереження морського простору Польщі; штат має збільшитись на 750 одиниць, які будуть запроваджені в підрозділах на східному кордоні, зокрема на кордоні з РБ. Впродовж другого етапу заплановано зміцнення кордону з Україною та РФ. Серед іншого, модернізація стосуватиметься проведення тендерів, оновлення інфраструктури, закупівлі патрульних та спеціальних автомобілів.

Олександра ЄФИМЕНКО