НДКБ

НДКБ

22 Вересня, 2021 Off By admin

Позачерговою постановою уряду Румунії від 22 вересня 2021 року №104 створено Національний директорат кібернетичної безпеки (НДКБ), що підпорядковуватиметься прем’єр-міністру і фінансуватиметься з бюджету Генерального секретаріату уряду.

Основним завданням НДКБ є забезпечення кібернетичної безпеки національного цивільного кіберпростору у співпраці з компетентними установами та органами.

Максимальний штат НДКБ складає 1250 осіб. До керівного складу Директорату входитимуть директор у ранзі державного секретаря та п’ять його заступників у ранзі заступника державного секретаря. Директор та заступники призначатимуться на посаду та звільнятимуться з неї рішенням прем’єр-міністра за погодженням з Верховною радою оборони країни. До Ради директорів НДКБ входитимуть представники Адміністрації президента, прем’єр-міністра, МВС, МНО, МЗС, Міністерства фінансів, Міністерства освіти, Румунської служби інформації, Служби зовнішньої інформації, Служби спеціальних телекомунікацій, Служби захисту та охорони.

Одночасно зі створенням НДКБ розпочато ліквідацію Національного центру реагування на інциденти кібернетичної безпеки (CERT-RO).

Борис ШРАМКО