Регіональний альянс

Регіональний альянс

16 Вересня, 2021 Off By admin

Під час першого Українського центральноєвропейського форуму, який відбувся нещодавно в Києві посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький заявив, що Україні варто започаткувати формат консультацій з послами країн «CE8 – Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини та Румунії».

«Можна подумати і про дипломатичний формат у Києві CE8 – посли країн Балтії, Вишеградської групи та Румунії. Можливо, цей консультаційний формат міг би бути розширений за рахунок Австрії.», – сказав він.

На думку польського дипломата, ситуація останнім часом змінюється не на краще: «Мається на увазі саміт президентів США і Росії у Женеві, американсько-німецька заява про Nord Stream 2, завершення його будівництва, а також події в Афганістані та Білорусі. З нашої точки зору, ця тривожна динаміка має нас консолідувати, регіон має цементуватися, згуртовуватися… Країни нашого регіону мають спільно знайти відповідь на ці виклики і загрози. Україна та Польща добре розуміють ситуацію та відкриті до політичної консолідації».

Міністр закордонних справ України на цьому ж зібранні дещо згодом також зазначив, що стратегія зовнішньополітичної діяльності передбачає створення Україною регіональних альянсів задля зміцнення безпеки й утвердження в ролі сильної та впливової держави Центральної Європи, до якої вона завжди належала історично, політично й культурно.

Юрій ШЕВЕЛЬОВ