Привабливий Кишинів

Привабливий Кишинів

Вересень, 2021 Off By admin

Тринадцятого вересня поточного року президент Республіки Молдова Майя Санду провела зустріч із виконавчим директором Європейської служби зовнішніх зав’язків по Росії, країнах Східного партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ Міхаелем Зібертом, а також із заступником генерального директора з Європейської політики сусідства і переговорів про розширення Європейської Комісії Катериною Матерновою. У ході зустрічі сторони розглянули поточну ситуацію в Молдові і перспективи співпраці з Євросоюзом. Крім того, обговорювалися можливості Східного партнерства та їх використання на благо громадян РМ.

Під час зустрічі М. Санду заявила, що ЄС залишається стратегічним партнером для РМ, і європейська допомога необхідна як в контексті відновлення економіки країни, так і програм розвитку.

Наступного дня 14 вересня 2021 року М. Санду провела зустріч зі Спеціальним Представником голови ОБСЄ з процесу придністровського врегулювання Т. Майер-Хартінгом, під час якої сторони обговорили поточний діалог між офіційним Кишинівом і Тирасполем, а також перспективи врегулювання придністровського конфлікту. При цьому, президент РМ уточнила, що на даний час пріоритетом молдовського уряду є зміцнення інститутів і боротьба з корупцією, так як функціональна держава з інтегрованими інститутами зробить правий берег Дністра більш привабливим, а значить, посилить взаємодію між жителями Молдови і буде сприяти процесу реінтеграції.

Анна ЯВОРСЬКА