Переглянути політику

Переглянути політику

Вересень, 2021 Off By admin

Міністр внутрішніх справ Литви А. Білотайте заявила, що ЄС повинен змінити правові акти, щоб посилити охорону зовнішніх кордонів і отримати більше можливостей для обмеження в’їзду мігрантів. На її думку, дії Євросоюзу повинні бути конкретні, швидкі і рішучі, тому що будуть направлені на боротьбу з «політично вмотивованим використанням незаконної міграції і гібридних загроз». Литва пропонує у випадку загроз національній безпеці країн-членів ЄС, включаючи гібридні атаки, впроваджувати заходи, які б можна було ефективно застосовувати.

Наприклад, Шенгенський прикордонний кодекс передбачає, що країни можуть знову ввести внутрішній прикордонний контроль у випадку загрози державній політиці або внутрішній безпеці, але не передбачає заходів для додаткового контролю на зовнішніх кордонах.

У свою чергу, віце-президент Єврокомісії М. Схінас під час візиту на ділянку литовсько-білоруського кордону заявив, що криза незаконної міграції в країнах, які межують з РБ, є сприятливим моментом для ЄС, щоб переглянути міграційну політику. За його словами, зміни в загальні правила міграції і надання притулку будуть погоджені лідерами ЄС вже восени. Він також зазначив, що хоча правила ЄС не дозволяють пряме фінансування будівництва паркану на литовсько-білоруській ділянці кордону, кошти будуть виділені на загальну охорону кордону, наприклад на закупівлю систем спостереження.

Варто зазначити, що лише 4 вересня 2021 року на спільних ділянках кордону з Республікою Білорусь підрозділи Служби охорони державного кордону Литовської Республіки не пропустили в свою країну близько 40 нелегальних мігрантів, підрозділи Прикордонної охорони Республіки Польща – 200 нелегальних мігрантів, окремо затримано 7 нелегальних мігрантів (усі – громадяни Іраку), ще 3 особи (2 громадян Республіки Польща та 1 громадянин Сирії з посвідкою на проживання у ФРН) були затримані за сприяння нелегальному перетину державного кордону.

Того ж дня віце міністр національної оборони РП М. Оцепа заявив, що його структура готується до імовірних провокацій на східних кордонах Республіки Польща, що можуть відбутися в ході проведення спільних стратегічних навчань збройних сил Росії та Білорусі «Захід-2021». Він зазначив, що «це можуть бути солдати, а можуть бути і так звані «зелені чоловічки». Окрім цього, М. Оцепа відзначив особливість теперішньої обстановки, що характеризується одночасним перебігом військових навчань «Захід-2021» та гібридною агресією з використанням каналів нелегальної міграції в якості інструменту тиску на Польщу, Балтійські країни та Євросоюз в цілому.

Олександра ЄФИМЕНКО