«Розумний компроміс»

«Розумний компроміс»

Вересень, 2021 Off By admin

03.09.2021 Генеральний секретар НАТО Й. Столтенберг заявив, що офіційна Москва повинна розкрити деталі навчань «Захід-2021», які Росія проведе з 10 по 16 вересня спільно з режимом Лукашенка. Політик закликав Росію розкрити точні відомості про чисельність військовослужбовців, які візьмуть участь в маневрах, і відкрито розповісти про те, чим вони будуть займатися на навчаннях.

Під час попередніх навчань «Захід» офіційна Москва, за оцінками країн-членів альянсу, значно занижувала їх масштаб, не дивлячись на міжнародні правила.

03.09.2021 офіційний представник НАТО О. Лунгеску повідомила, що північноатлантичний альянс не отримував офіційних запрошень щодо відправки спостерігачів на ССН «Захід-2021». Також вона додала, що масштаби попередніх аналогічних навчань помітно перевищували заявлені, а відповідно до Віденського документа ОБСЄ, присутність спостерігачів обов’язкова для маневрів із чисельністю учасників понад 13 тис. чоловік. Поряд з цим чиновниця заявила про готовність НАТО підтримувати діалог з РБ в аспекті проведення ССН «Захід-2021».

Іван КРИП’ЯКЕВИЧ