«Прямий напад»

«Прямий напад»

Серпень, 2021 Off By admin

18 серпня 2021 року відбулася відео-конференція міністрів внутрішніх справ країн ЄС, присвячена міграційній кризі. За результатами цієї зустрічі, Європейський Союз звинуватив Олександра Лукашенка в організації прибуття тисяч людей до кордонів Литви, Латвії та Польщі як своєрідну помсту за санкції, введені проти формального Мінська. Також, країни ЄС звинуватили режим Лукашенка у здійсненні «прямого нападу» шляхом виштовхування мігрантів через кордон. Окрім цього, була висловлена стурбованість перспективою зростання кількості афганських мігрантів та наголошено, що ЄС необхідно зміцнити свої зовнішні кордони.

Поряд із цим, 18.08.2021 Міністерство закордонних справ Литви направило Білорусі ноту протесту через інцидент із витісненням 35 мігрантів білоруськими прикордонниками на територію Литви. Під час таких заходів білоруські силовики за твердженням представників литовської влади незаконно перетнули державний кордон.

У свою чергу агентство цивільної авіації Латвії (САА), за проханням Державної служби прикордонної охорони, ввело суттєві обмеження в повітряному просторі на кордоні з РФ та РБ. Зони польотів, що включають в себе усю сухопутну ділянку кордону з Росією та Білоруссю, обмежені до опівночі 10 листопада 2021 року, висотна межа повітряного простору піднята до 2896 метрів. Таким чином, весь прикордонний неконтрольований повітряний простір переданий у розпорядження авіаційного управління Державної служби прикордонної охорони. Обмеження введені у зв’язку з різким зростанням проявів незаконної міграції на латвійсько-білоруському кордоні. Також САА повідомило, що на сході Латвії, за проханням національних збройних сил, введені інші тимчасові зони обмеження польотів.

Борис ШРАМКО