Мігранти і «шахівниця»

Мігранти і «шахівниця»

20 Серпня, 2021 Off By admin

17 серпня 2021 року Рада міністрів Республіки Польща прийняла проекти зміни законів про іноземців та про надання захисту іноземцям на території країни, що були запропоновані міністром внутрішніх справ і адміністрації РП . Таким чином через зміни у вищезгаданих законодавчих актах уряд пристосує нові положення до загрозливої поточної міграційної ситуації, що склалася на зовнішньому кордоні ЄС та забезпечить внутрішню безпеку держави і охорону громадського порядку.

Лише в серпні поточного року польсько-білоруський кордон намагалися перетнути майже 2 тисячі нелегальних мігрантів, з яких 760 іноземців були розміщені у відповідних закритих осередках.

У цьому ж контексті, заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації Мацей Вонсик повідомив про ущільнення польсько-білоруського кордону особовим складом збройних сил країни. Вже впродовж останнього тижня до спільного патрулювання даної ділянки кордону долучено близько 1 тисячі польських військових.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у своєму публічному виступі звинуватив офіційний Мінськ у шантажі, через те, що білоруські прикордонники не пускають мігрантів назад до Білорсу, а Польща, Латвія і Литва, куди саме і намагаються потрапити «мандрівники», не пускають їх до себе. З цієї причини на кордоні часто трапляються конфлікти та сутички.

Станом на 18 серпня 2021 року польські прикордонники виявили 138 осіб, які намагалися незаконно перетнути польсько-білоруський кордон, 8 з них затримали, а інших 130 не пустили на територію Польщі.

Анна ЯВОРСЬКА