Точки дотику

11 серпня 2021 року відбулась зустріч президента РМ М. Санду із заступником голови адміністрації президента РФ Д. Козаком. За результатами зустрічі:

– М. Санду повідомила, що під час переговорів було підтверджено готовність відновити процес врегулювання конфлікту довкола Придністров’я винятково мирним шляхом в рамках існуючих майданчиків для переговорів з дотриманням суверенітету і територіальної цілісності РМ. Також вона заявила, що під час зустрічі були обговоренні питання експорту молдовської сільськогосподарської продукції в РФ та підписання нового контракту для поставки природного газу в РМ;

– Д. Козак заявив, що придністровський конфлікт є внутрішньою справою Республіки Молдова, але за необхідності Російська Федерація готова сприяти в тому, щоб сторони конфлікту (РМ й невизнана ПМР) домовилися. За словами Д. Козака, президент Молдови М. Санду запевнила його, що блокади Придністров’я, про яку попереджувала влада Тирасполя, не буде. Також, Д. Козак заявив про те, що сторони домовилися про спільну роботу щодо утилізації – 20 000 тонн боєприпасів, розміщених в с. Колбасна, Рибницького району. Д. Козак додав, що РФ зацікавлена в утилізації боєприпасів, термін придатності яких минув, і вони не підлягають транспортуванню.

Окрім цього, Д. Козак в приміщенні посольства РФ в РМ провів зустріч з головою партії соціалістів РМ І. Додоном та головою партії комуністів РМ В. Вороніним. Згідно із повідомленням молдовських ЗМІ, зустріч проходила за закритими дверима та тривала близько двох годин. Сторони обговорили двосторонні відносини та необхідність в конструктивному діалозі нової влади РМ з РФ.

Іван КРИП’ЯКЕВИЧ