Литва та нелегали

З початком липня 2021 року влада Литовської Республіки оголосила в країні екстремальну ситуацію через масований наплив незаконних мігрантів на кордоні з Білоруссю. Лише впродовж останніх шести місяців литовськими правоохоронцями було затримано близько 1 100 нелегалів на цьому напрямку.

Службою охорони державного кордону Міністерства внутрішніх справ Литовської Республіки на білоруській ділянці державного кордону лише першого липня поточного року затримано 150 незаконних мігрантів, які намагалися потрапити до країни з території Республіки Білорусь. Переважна більшість нелегалів походили з країн Близького Сходу та Африки.

З огляду на ескалацію міграційного тиску на ділянці литовсько-білоруського державного кордону до патрулювання «зеленої ділянки» почали залучатися представники агенції з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу «FRONTEX». Вже другого липня перші шестеро офіцерів постійного корпусу FRONTEX (з Франції, Німеччини та Угорщини) приступили до охорони цієї ділянки державного кордону у складі патрулів в районах населених пунктів Капхаместіса і Друскінінкая. За два тижня планується збільшення представництва FRONTEX ще на три десятки правоохоронців, які прибудуть до Литви зі своїм екіпіруванням, зброєю та спеціальними транспортними засобами.

Третього липня депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс, заявив, що влада Литви розглядає питання щодо виставлення фінансових претензій керівництву Білорусі за зумисне «перекидання мігрантів». Дане питання буде обговорено на черговій сесії Європарламенту, а також на рівні Об’єднаних Націй і у відповідних інституціях з міграції.

Олександра ЄФИМЕНКО