«Морський бій»

За повідомленням міністерства оборони РФ 23 червня 2021 року в акваторії Чорного моря поблизу мису Фіолент о 12:06 і 12:08 прикордонний сторожовий корабель ПУ ФСБ РФ «по Республіці Крим» виконав попереджувальну стрільбу на дії есмінця ВМС Великобританії «Defender», які охарактеризовані російською стороною як «порушення державного кордону Російської Федерації». Разом із цим, о 12:19 літак ВПС РФ Су-24М виконав попереджувальне бомбометання по курсу руху есмінця «з метою припинення дій британського корабля».

За переконаннями росіян: «о 11:52 британський корабель перетнув російський кордон і на три кілометри увійшов в територіальне море біля мису Фіолент. Його попередили про застосування зброї в разі порушення кордону, але екіпаж есмінця не відреагував».

У свою чергу Міністерство оборони Великобританії спростувало факт обстрілу російською стороною есмінця «Defender», заявивши, що корабель здійснював мирний прохід через територіальні води України відповідно до міжнародного права і попереджувальний вогонь по ньому не відкривався.

«Ми вважаємо, що росіяни проводили навчання з артилерійськими стрільбами в Чорному морі і заздалегідь попередили морське співтовариство про свою діяльність. Жодного пострілу в HMS «Defender» не було, і ми не визнаємо твердження про те, що на його шляху скидалися бомби», – прокоментували в британському міністерстві.

Олександра ЄФИМЕНКО