Хвилерізи у відповідь

Хвилерізи у відповідь

Червень, 2021 Off By admin

Прикордонна охорона Республіки Польща фіксує помітне збільшення кількості незаконних мігрантів, переважно вихідців з країн Близького Сходу, які намагаються потрапити на територію Євросоюзу з білоруського напрямку.

Так, за перші п’ять місяців 2021 року вже понад 110 іноземців було затримано польськими прикордонниками Підляського відділу. Це у порівнянні стільки ж, скільки за увесь минулий 2020 рік.

Одночасно, ще складніша ситуація спостерігається на литовсько-білоруському кордоні. Тут за 2021 рік затримано майже 400 незаконних мігрантів (в основному громадян Іраку, Сирії та Афганістану), що більше у чотири рази, ніж за весь 2020 рік. Ба більше, за два тижні червня поточного року цю ділянку литовсько-білоруського кордону незаконно перетнули понад дві сотні нелегалів.

Така загрозлива ситуація змусила владу Литви розглядати можливість побудови спеціальної огорожі на кордоні з Білоруссю протяжністю 508 км. Інженерну споруду планують обладнати спеціальними датчиками руху та відеокамерами. Загальна вартість проєкту попередньо оцінюється у 15 млн євро.

З огляду на нові обставини європейські країни висловили солідарність з Литвою, а Греція та Польща запропонували практичну допомогу в питанні охорони кордонів. Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу (Frontex) вже відрядило тридцять своїх уповноважених представників на посилення проблемної нині ділянки кордону. У посиленому режимі працюють і литовські спецслужби, адже зважають на збільшення ризику в’їзду в країну потенційних терористів, в тому числі завербованих на території Білорусії.

Василь ТРОПІНІН