Приймали Чернівці

Наприкінці травня відбувся офіційний візит державного секретаря Міністерства закордонних справ Румунії Дана Некулеєску. Свого закордонного колегу у Чернівцях зустрічав заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Під час зустрічі дипломати обговорили найбільш актуальні питання двосторонніх відносин та визначили перспективи зміцнення міждержавного партнерства. Так, сторони домовилися щодо проведення вже найближчим часом засідань Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, Спільної міжурядової комісії з питань економічного, промислового, наукового та технічного співробітництва, а також консультацій з питань розвитку спільної транскордонної інфраструктури.

За результатами зустрічі Дан Некулеєску зробив декілька заяв. А саме він наголосив на необхідності Україною в найкоротший термін визнати відсутність т.зв. «молдовської мови»; окремо підтвердив рішучість румунської сторони реалізувати питання, узгоджені на двосторонніх переговорах між міністрами закордонних справ та президентами, і наголосив на необхідності виконання умов для перезапуску румунсько-української Спільної комісії для захисту прав національних меншин (в т.ч. призначення співголови з української сторони).

Окремим заходом у рамках консультацій стала передача Румунією гуманітарного вантажу Україні по лінії співпраці з Північноатлантичним альянсом. Йдеться про засоби захисту для медичного персоналу у протидії поширенню коронавірусної інфекції. Загальна вартість допомоги – 1 мільйон 244 тисячі євро.

Борис ШРАМКО