Діти «майбутньої» війни

Ще 2019 року за підтримки міністерства оборони РФ, уряду Москви та Московської області був офіційно розпочатий проект створення навчально-методичного центру «Авангард». Цю ідею підтримав також і президент РФ. Йдеться про розбудову масштабної бази, а згодом і цілої мережі по всій країні, системи воєнної підготовки російської молоді.

Майже за рік перший центр було відкрито. Він розташувався в Одінцовському районі Московської області на загальній площі території парку «Патріот» у майже 29 гектарів. Заклад розрахований на одночасний супровід 600 курсантів, з плановим збільшенням прийому до 900 осіб. Самі військові збори допризовників задумані тривалістю на п’ять днів, протягом яких курсанти вивчають п’ять військово-облікових спеціальностей під безпосереднім керівництвом штатних 110 інструкторів, педагогів та «вожатих». Засновники цієї молодіжної мілітарної установи переконують, що впродовж лише одного року такий центр здатен прийняти понад 30 тисяч курсантів.

На цьому результаті міністерство оборони РФ не зупиняється. Фінансування з державного бюджету Росії на «оборонку», в т.ч. на військово-патріотичне виховання майбутніх солдат, помітно зростає. Тож у найближчій перспективі варто очікувати відкриття подібних центрів за т.зв. проектом «Авангард» у всіх містах-стотисячниках РФ.

От і нещодавно, а саме 15 травня 2021 року, міністр оборони РФ підтвердив серйозність таких намірів, коли почав обговорювати із губернатором Ростовської області умови відкриття в області учбово-методичних центрів патріотичного виховання «Авангард» одразу в шести великих містах цього регіону, а саме в Батайську,Шахтах, Волгодонську, Таганрозі, Новочеркаську та Новошахтинську.

Дмитро АНТОНОВИЧ