«Кримська платформа»… Шлях додому

«Кримська платформа»… Шлях додому

Квітень, 2021 0 By admin

За повідомленням www.president.gov.ua наприкінці березня поточного року указом Президента України фактично введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

Цей документ визначає комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного та іншого характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації та реінтеграції Криму. Чітко окреслюються пріоритети держави щодо захисту прав і свобод її громадян, порушених внаслідок окупації півострова, а також головні напрямки відповідної політики.

Стратегія сигналізує міжнародній спільноті послідовність України з відновлення територіальної цілісності, порушеної внаслідок нехтування Росією своїми міжнародними зобов’язаннями.

У межах державної політики щодо забезпечення деокупації території Криму Україна ініціює міжнародний переговорний процес щодо визначення модальностей звільнення тимчасово окупованої території та відновлення тут українського конституційного ладу, ґрунтуючись, зокрема, на положеннях Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням держави до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також на результатах діяльності Кримської платформи.

«Україна засновує та розвиває Кримську платформу як ключовий зовнішньополітичний інструмент консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію та відновлення територіальної цілісності, подолання наслідків, спричинених тимчасовою окупацією Росією АР Крим та міста Севастополя, а також захисту прав та інтересів громадян України».

Прийнятий документ є закликом до об’єднання міжнародних зусиль у захисті норм міжнародного права та розбудови миру й безпеки у Європі.

Вже найближчим часом Кабінет Міністрів України має розробити план реалізації цієї Стратегії, на основі якого відповідні державні органи підготують і реалізовуватимуть заходи щодо реального забезпечення деокупації та реінтеграції українського півострова.

Підготувала

Ніна БАЛАЯН